بررسی نقش سازمانهای مردم نهاد در توانمندسازی کودکان کار خیابانی

مطالب دیگر:
📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) خلاقیت📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) خودپنداره📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) رضایتمندی زناشویی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) ساختار سازمان📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) سازگاری زناشویی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) سازگاری شغلی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) سبکهای زندگی و اضطراب از مرگ📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) سرمایه فکری📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) سلامت روانی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) شادکامی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) فراشناخت📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) کمرویی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) کیفیت زندگی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) ماهیت خانواده و فرزندان📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) معنویت و مذهب📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) مهارتهای فراشناختی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو) نگرش های ناکارامد📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو)ابعاد ساختار سازمانی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو)اختلالات افسردگی📜مباني نظري و پيشينه پژوهش (فصل دو)امید به زندگی
کودکان کار خیابانی,سازمانهای مردم نهاد,مقاله توانمندسازی کودکان خیابانی,توانمندسازی کودکان کار,مقاله توانمندسازی کودکان کار خیابانی,نقش سازمان‌های مردم نهاد در توانمندسازی کودکان کار خیابانی|42075374|nablink
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان بررسی نقش سازمانهای مردم نهاد در توانمندسازی کودکان کار خیابانی آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

,دانلود مقاله رشته علوم اجتماعی

,

,چکیده:  
,کودکان کار خیابانی یکی از پدیده‌های نوظهور و از دغدغه‌های جامعه‌ی امروزی است. به دلیل اهمیت کودکان به عنوان قشر آسیب‌پذیر جامعه و ناتوانی دولت‌ها در حل مشکلات فزاینده‌ی آن‌ها، در سال‌های اخیر بخش قابل توجهی از سازمان‌های مردم‌نهاد با هدف حمایت از آنان به‌وجود آمدند. این مقاله در چارچوب رویکرد توانمندسازی و با بهره‏گیری از روش پژوهش میدانی به مطالعه‌ی نقش این سازمان‌ها در توانمندسازی کودکان کار خیابانی در منطقه‌ی 12 شهر تهران می‏پردازد. 
,با توجه به محوریت فعالیت‌های این سازمان‌ها و تأکید رویکرد توان‌مندسازی به ابعاد حمایت‌های آموزشی- تحصیلی، ارتقای مهارت‌های زندگی و ارتقای سلامت کودکان، این فعالیت‌ها ارزیابی شده و در مجموع به‌عنوان توان‌مندی تعریف شده است. یافته‌ها نشان داد که اکثر پاسخ گویان اقدامات این سازمان‌ها را مهم تلقی کردند. همین‌طور اکثر اظهار داشتند که این اقدامات در توان‌مندی کودکان مؤثر بوده است، که در غیاب آن‌ها وضعیت کودکان به‌مراتب بدتر می‌شده است.
, به‌علاوه تحلیل رگرسیون چند متغیّره نشان داد که متغیّرهای مستقل در کل رابطه‌ی معناداری با متغیّر توانمندسازی دارند. با توجه به تحلیل داده‌ها، مقاله نتیجه می‌گیرد که حضور مؤثر و کارآمد سازمان‌های مردم‏نهاد برای تغییر وضعیت کودکان در وضعیت دشوار بخشی از ضرورت‌هاست. با این حال، تأکید می‌کنند نحوه‌ی صحیح و مناسب خدمات‏رسانی به گروه‏های هدف و داشتن نگاهی سیستمی و جامع به موضوع مهم است. به‌همین منظور پیشنهاد می‌کند در تدوین و اجرای سیاست‌ها و برنامه‌ها باید خانواده نه صرفاً کودک در وضعیت دشوار محور قرار گیرد.
,واژه‌های کلیدی:
,توان‌مندسازی
,کودکان خیابانی
,کودکان کار
,سازمان‌های مردم نهاد