بررسي وضعيت اشتغال و بيكاري و مقايسات قانون و بازار كاري ايران و اروپا و چالشهای عمده

مطالب دیگر:
🔑بررسی تاریخچه ی ایوان و عملکرد آن در معماری ایران🔑فیلم نحوه انجام آزمایش تعيين مقاومت فشاري مغزه(کر گیری)🔑بررسی فرق بین مدارا و مداهنه در امر حکومت دینی در منشور امام علی علیه السلام🔑فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين هواي بتن تازه🔑فیلم نحوه نمونه گيري و نگهداري نمونه هاي بتن🔑فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين مقاومت بتن پلاستيك به همراه نمونه گيري و تعيين مدول الاستيسيته🔑فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين وزن مخصوص حقيقي و ظاهري و جذب اب مصالح🔑فیلم نحوه انجام آزمايش قيف مارش و مادبالانس🔑برنامه دوست یاب🔑آموزش زبان کوردی (استاد مصطفی خرم دل)🔑آموزش تعمیرات سخت افزاری موبایل با طعم پرتقال🔑فیلم نحوه انجام آزمايش تعيين درصد قير مخلوط آسفالتي🔑کاملترین دوره تصویری آموزش فتوشاپ به زبان فارسی به همراه هزاران پروژه🔑♨️ فیلم آموزشی کامل وردپرس به زبان فارسی ♨️🔑ساخت شماره مجازی برای برنامه های واتساپ/تلگرام/اینستا/و......🔑سوم ریاضی جبرو احتمال🔑نمونه سوالات #رياضى . #دهم🔑بهترین دیکشنری پیشرفته حرفه ای برای اندروید🔑ارائه مدل جهت شناسایی عوامل موثر بر اشتیاق مشتریان🔑آس بادهای مناطق کویری، مصداق معماری پایدار و شگردشناسی نیروی باد در معماری فراموش شده ایرانی🔑بررسی اثربخشی فضاهای باز مجتمع های مسکونی بر افزایش تعاملات اجتماعی و حس تعلق به مکان ساکنین🔑بررسی تأثیر سلامت روان بر گرایش جامعه به معماری پایدار🔑ارزیابی اثرات گردشگری در منطقه نمونه گردشگری قوری قلعه کرمانشاه🔑ارزيابی طرح توسعه گردشگری پايدار روستايی در منطقه سامان شهركرد🔑ارزیابی اثرات گردشگری در نواحی روستایی (مطالعه موردی؛روستای کهمان،استان لرستان)
بررسي وضعيت اشتغال و بيكاري و مقايسات قانون و بازار كاري ايران و اروپا و چالشهای عمده|30010313|nablink
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان بررسي وضعيت اشتغال و بيكاري و مقايسات قانون و بازار كاري ايران و اروپا و چالشهای عمده آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

فهرست:مقايسه بازار كار ايران با دول غربيبررسي وضعيت اشتغال و بيكاري از بعد سني و جنسي طي دوره 82 1375چالش‌هاي عمدهسياست‌ها و راهكارها ي پيشنهادي از سوي كشورهاي اروپاييمقايسه بازار كار ايران با دول غربيبازار كار به عنوان يكي از بازارهاي مهم چهارگانه، به دليل ارتباطي جدي كه با جنبه‌هاي انساني توسعه دارد، در فرآيند برنامه‌ريزي توسعه از حساسيت و اهميت ويژه‌اي برخوردار است. يكي از شاخص‌هاي توسعه يافتگي يك كشور، علاوه بر سهم مشاركت جمعيت واقع در سنين فعاليت در بازار كار (نرخ مشاركت نيروي كار)، ميزان مشاركت و نقشي است كه زنان در آن كشور دارا هستند. به رغم اهميت نقش زنان در فرآيند توسعه، كشور ايران با شرايط مطلوب، فاصله قابل توجهي دارد. بازار كار ايران از دو وي‍ژگي عمده برخوردار است كه آن را از ساير كشورها و دول غربي متمايز مي‌سازد: ويژگي اول، پايين بودن نرخ مشاركت كل نيروي كار نسبت به اغلب كشورها و ويژگي دوم، مشاركت ناچيز زنان در مقايسه با مردان است. تحقيقي كه بر 30 كشور طيف‌هاي گوناگوني از كشورهاي اروپايي و غيراروپايي، صنعتي، پيشرفته، عضو بلوك شرق، در حال توسعه و مسلمان انجام گرفته است (هاشمي، 1380) نشان مي‌دهد كه نرخ مشاركت جمعيت 15سال به بالا در سال 1996، 43 درصد بوده است كه هنوز 3درصد از پايين‌ترين ميزان، در بين 30 كشور مورد مطالعه كمتر است.از نظر جنسيتي، نرخ مشاركت نيروي كار زنان در تمامي كشورها (1997 1980) پايين‌تر از مردان بوده است. اين فاصله در كشورهاي مسلمان، با مردمي كه داراي فرهنگ سنتي هستند، بيشتر از ساير كشورهاست. در اين ميان بيشترين فاصله به ترتيب به كشورهاي پاكستان و عربستان تعلق دارد. نرخ مشاركت نيروي كار مردان در اين دو كشور در سال 1995به ترتيب برابر 3/82 و 1/82 درصد و براي زنان 7/12 و 7/17 درصد بوده است، يعني نرخ مشاركت نيروي كار مردان در اين كشورها به ترتيب 5/6و 6/4 برابر زنان بوده است. اين شاخص‌ها در ايران در سال 1996، براي مردان و زنان 15سال به بالا، به ترتيب 4/74 و 6/10درصد بوده است كه نشان مي‌دهد مردان در ايران 7 برابر بيشتر از زنان در بازار كار مشاركت داشته‌اند كه در مقايسه با كشور پاكستان، كشوري كه نرخ مشاركت نيروي كار مردان، بيشترين فاصله را از زنان دارد هنوز بيشتر است. اين امر يكي از علل پايين بودن نرخ مشاركت كل نيروي كار در ايران است، يعني پايين بودن نرخ مشاركت زنان، سبب كاهش نرخ مشاركت كل نيروي كار شده است.موضوع مهم عدم تعادلي است كه بين نرخ بيكاري زنان و مردان وجود دارد. علي‌رغم نرخ مشاركت پايين زنان در كشور، نرخ بيكاري آنان به مراتب بالاتر از مردان است و اين عدم تعادل نيز طي دوره 82 1375 رو به افزايش گذاشته است. نرخ بيكاري مردان كه طي سال‌هاي 79 1375 از 5/8 به 8/13درصد افزايش يافته بود، در سال‌هاي اخير رو به كاهش گذارده و در سال 1382 به 1/10درصد رسيده است، در حالي‌كه نرخ بيكاري زنان طي دوره 82 1375 از 3/13درصد به 2/21 درصد افزايش يافته است. در واقع نرخ بيكاري زنان كه در ابتداي دوره 5/1برابر نرخ بيكاري مردان بوده، در انتهاي دوره به 2 برابر افزايش يافته است. به نظر مي‌رسد سياست‌هاي اشتغال‌زايي برنامه سوم توسعه كه در كاهش نرخ بيكاري مردان مؤثر بوده، تاثير چنداني در كنترل روند افزايشي نرخ بيكاري زنان نداشته است. عدالت اجتماعي و توسعه پايدار ايجاب مي‌كند، فاصله نرخ بيكاري زنان و مردان در سطح پاييني قرار گيرد و انتظار مي‌رود در برنامه چهارم توسعه، كاهش عدم تعادل‌هاي بازار كار از جنبه جنسيتي مورد توجه قرار گيرد.