بررسی تئوري حسابداري مديريت و هدف و انواع و مرکز آن

مطالب دیگر:
📖پلان ساختمان 4 طبقه تک واحدی📖پلان کامل آپارتمان 4 طبقه📖پلان کامل ساختمان 4 طبقه📖پلان آپارتمان مسکونی 4 طبقه📖پلان ساختمان 4 طبقه به همراه جزئیات📖پلان ساختمانی 4 طبقه به همراه جزئیات📖پلان ساختمان مسکونی به همراه جزئیات کامل📖پلانهای مجتمع مسکونی 4 طبقه📖پلان و جزئیات ساختمان 4 طبقه📖پلان ذوزنقه ای آپارتمان مسکونی با جزئیات کامل📖پلان ساختمان مسکونی 4 طبقه📖پروژه آپارتمان 4 طبقه زیربنا 150 متری📖پلان آپارتمان 4 طبقه نقلی📖پلان مسکونی 4 طبقه با اتوکد📖پلان ساختمان 4 طبقه با اتوکد📖نقشه ساختمان با اتوکد آپارتمان 4 طبقه📖نقشه پلان ساختمان مستطیلی بلند نقشه خاص📖پلان آپارتمان 4 طبقه با اتوکد📖پلان آپارتمان با استفاده از اتوکد📖نقشه های اتوکد طرح خاص ذوزنقه ای📖نرم افزار امتحان ساز📖همه لغات زبان انگلیسی پیش دانشگاهی📖آموزش انواع اسم در عربی📖معنای روان ابیات وعبارات ادبیات فارسی3-عمومی📖درس به درس زبان فارسی سوم تجربی و ریاضی
بررسی تئوري حسابداري مديريت و هدف و انواع و مرکز آن|30010312|nablink
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان بررسی تئوري حسابداري مديريت و هدف و انواع و مرکز آن آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

فهرست:مقدمهدرجستجوی تئوری حسابداری مدیریتهدف تئوری حسابداری مدیریتانواع تئوریها در حسابداری مدیریتتئوریهای برخوردار از ویژگیهای یک تئوریمرکز تئوری حسابداری مدیریتچگونه پژوهش منجر به ایجاد تئوریهای بهتر در حسابداری مدیریت می­شودنتيجه گيريمقدمهتا کنون کتابها و مقاله های بسیاری در زمینه تئوری حسابداری مالی نوشته شده است. علت این جریان را می­توان تلا‌ش برای یافتن مجموعه­ای منسجم از اصول قراردادی، مبانی مفهومی و روشهای کاربردی دانست که زمینه را برای انجام کار حرفه­ای و نیز پژوهشهای آینده در حسابداری مالی هموار می­سازد. اما سوالی که در اینجا مطرح می­شود، این است که آیا در حوزه حسابداری مدیریت نیز به وجود تئوری نیازی هست؟ پیش از ارائه تعریفی از تئوری حسابداری، بهتر است واژه تئوری تعریف شود. تئوری در فرهنگ وبستر (Webster) چنین تعریف شده است:" بیان سیستماتیک اصول و تبیین روابط آشکار یا مبانی برخی از پدیدههای مشخص که مشاهده و تا حدودی تایید شده است...."درجستجوی تئوری حسابداری مدیریتهدف این مقاله، بحث و بررسی پیرامون تئوری حسابداری مدیریت است. در این مقاله ضرورت ایجاد تئوری در حسابداری مدیریت بررسی شده و اعتقاد بر این است که تئوریها در زمینه ای کاربردی نظیر حسابداری مدیریت، باید تعبیرها و تفسیرهای مفیدی را برای مدیران، سازمانها و جامعه ارائه کنند. در این مقاله، ماهیت تئوریهای در حال توسعه و مورد استفاده، ارزیابی و بررسی می­شود.این تئوریها به وسیله جامعه پژوهشی ارائه و به طور عمده از سایر علوم اجتماعی اقتباس شده، بنابراین فاقد ویژگیهایی است که آنها را منحصر به حسابداری مدیریت سازد. تئوریهایی که در جایگاه تئوری قرار ندارد، می­کوشد تا چگونگی کاربرد حسابداری مدیریت در دستیابی به عملکرد و کارایی بالا‌تر را تبیین کند. اعتقاد بر این است که این تئوریها ، در حال حاضر در تدوین پشتوانه و تایید معتبر، جهت افراد شاغل در حرفه با ناکامی مواجه شده است. به بیان دیگر، تئوری حسابداری مدیریت باید بتواند در پاسخ به این پرسش ما را یاری رساند که: چه روشهایی را، چگونه و در چه شرایطی باید به کار بست تا تغییراتی در حسابداری مدیریت ایجاد شود؟ در پایان پیشنهادهایی ارائه می­شود تا پژوهشهای حسابداری مدیریت بتواند در جهت ایجاد تئوریهای بهتر حرکت کند.تئوری حسابداری را می­توان مجموعهای هماهنگ از فرضیه­های آزمون­پذیر، مفاهیم و اصول علمی دانست که ساختار کلی لازم برای پژوهش در ماهیت حسابداری را ایجاد میکند. در دهه­های اخیر کوششهای زیادی ازسوی انجمنهای علمی و حرفهای برای تدوین تئوری حسابداری انجام شده است.