قاطعیت و بررسی عوامل موثر و چگونگی و تعریف رفتار قاطعانه و بررسی گروهبندی افراد قاطع

مطالب دیگر:
📝تحقیق در مورد معماري ايران از سلجوقيان تا پايان عصر تيموريان 📝تحقیق در مورد معناي سبز زندگي از نگاه قرآن 13 ص 📝تحقیق در مورد نظريه انقلاب در انديشه امام خمينى 📝تحقیق در مورد نقش سطوح اخلاقي در تصميمات سازماني 7 ص 📝مسئولیت پذیری در خانواده📝تحقیق در مورد جايگاه حقوقي زن در نهج البلاغه 📝تحقیق در مورد جذب سرمايه خارجي در ايران 12ص 📝تحقیق در مورد جمع بین دو نماز 📝تحقیق در مورد جلوه هاي طبيعت در قرآن 20 ص 📝تحقیق در مورد جنگهای پیامبر 19 ص 📝تحقیق در مورد جنگلل وفراورده های آن 12 ص 📝تحقیق در مورد جنگهای پیامبر – جنگ بدرو جنگ احد و جنگ خندق 20 ص 📝تحقیق در مورد جهاني شدن ،مديريت و تجارت الكترونيك 24 ص 📝تحقیق در مورد جهاني شدن 22 ص 📝تحقیق در مورد جهاني شدن و تاثير آن بر پيشرفت يا عدم پيشرفت جوامع 📝تحقیق در مورد جهش زايي آلودگي هاي مختلف هوايي (ذرات معلق) 📝تحقیق در مورد جوش MAG 📝تحقیق در مورد جهنم 📝تحقیق در مورد جوش فولاد 📝تحقیق در مورد جوش قوس الکتریکی 📝تحقیق در مورد جوشكاري چدن 📝تحقیق در مورد جوشكارى در زير آب 📝تحقیق در مورد جوشکاری 22 ص 📝تحقیق در مورد حج 15 ص 📝تحقیق در مورد حجاب 22ص
قاطعیت و بررسی عوامل موثر و چگونگی و تعریف رفتار قاطعانه و بررسی گروهبندی افراد قاطع|30010308|nablink
باری دیگر یکی دیگر از فایل ها با عنوان قاطعیت و بررسی عوامل موثر و چگونگی و تعریف رفتار قاطعانه و بررسی گروهبندی افراد قاطع آماده دریافت می باشد برای دانلود به ادامه پست مراجعه نمایید.

فهرست:نگاهي به ريشة قاطعيتاهميت رفتار قاطعانه در روابط دختران و پسرانمهارت قاطعیت (جرأت آموزی) در روابط دختران و پسرانبررسي رفتار قاطعانه در روابطعوامل موثر در رفتار قاطعانهاجزاي رفتاري نا آشكار و پنهانمهارت قاطعیت ونه گفتن در روابطرفتارقاطعانه چگونه باشد ؟رفتار قاطع يعني چه؟الگوهاي چهارگانه ارتباط با ديگرانقاطعيت در ارتباط باديگرانهوش اجتماعي و قاطعيتداشتن عزت نفس نمودي از قاطعيتروش‌هاي تقويت اعتماد به نفسگروه بندي افراد قاطعقاطعيت در روابط دختران و پسران چه كمكي مي كند؟قاطعيت در سه حرکت

نگاهي به ريشة قاطعيت«فَشِلتُم‌» از مادّة‌ «فَشَل‌» به‌ معناي‌ سستي‌ در اراده‌ و ضعف‌ در تصميم‌گيري‌ و قاطعيت‌ است‌كه‌ ناشي‌ از ترس‌ يا غير آن‌ باشد؛ و از آثار آن‌، اضطراب‌ و اختلاف‌ و كسالت‌ و ترس‌ است‌.

«تَنازَعتُم‌» از مادّة‌ «نَزع‌» به‌ معناي‌ جذب‌كردن‌ چيزي‌ و كندن‌ آن‌ از مكان‌ خودش‌است‌، كه‌ از آثار آن‌ «فَشلَتُم‌»، يعني‌ ضعف‌ در تصميم‌گيري‌ و قاطعيت‌ در كارهاست‌ كه‌ به‌دنبالش‌ تنازع‌، يعني‌ كشمكش‌ و ستيزه‌كردن‌ و به‌ مخالفت‌ برخاستن‌ با يكديگر است‌.اهميت رفتار قاطعانه در روابط دختران و پسرانوقتی در برخورد با مردم، موضع تدافعی نمی گیرید و به راه سلطه جویی نمی روید، در واقع در فرآیند تصمیم گیری دیگران ، حتی اگر باب میل تان هم نباشد دخالت نمی کنید و می گذارید تمام اختلاف نظرها تا جایی که امکانش باشد از راه مذاکره به توافق بینجامد. رسیدن به توافق نشانه ی کنترل رفتار نیست. کنترل رفتار زمانی مصداق پیدا می کند که کسی به محدوده ی شخصی شما، یعنی آن چه شما آن را "من" می خوانید راه یابد. محدوده ای که باید از همه چیز، از پدر و مادر گرفته تا قانون و اخلاقیات و سایرین مستقل باشد. حتی در کار روان درمانی، مشاور برای ورود به این بخش خصوصی زندگی مراجعان ، نیاز به اجازه دارد. ورود بی اجازه ی مشاور به دنیای خصوصی مراجعه کننده یا به قطع برنامه ی درمان منجر می شود و یا موجب وابستگی شدید روانی می گردد، آن طور که بیمار به گونه ای ناسالم جزیی ترین تصمیم گیری های شخصی اش را به مشاور تفویض می کند. بنابراین ضروری به نظر می رسد که مشاوران بکوشند به جای تصمیم گیری برای مراجعه کننده به او مهارت های زندگی را آموزش دهند. پژوهش ها نشان داده است برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی ، ایجاد رفتار قاطعانه از اهمیت خاصی برخوردار است.رفتار، تنها با داشتن علم تغییر نمی کند. دختران و پسران ما دانش را دارند ولی نگرش و عملکرد آنها متفاوت است. آن ها برای به مرحله ی عمل درآوردن آن چه فرا می گیرند به مهارت هایی نیاز دارند، مهارت های زندگی ، مهارت در گفت و گو، رفع اختلاف ، اندیشه ی نقدگرایانه، تصمیم گیری و ارتباطات برای نوجوانان امری حیاتی است. این گونه مهارت ها به دختران و پسران می آموزد تا به عنوان افرادی برابر، با یکدیگر رابطه داشته باشند، به طور گروهی کار کنند، خودباوری به دست آورند و در برابر فشار همسالان و بزرگسالان در مقابل انجام اقدامات مخاطره آمیز غیر ضروری ایستادگی کنند.